Ar kada nors savęs klausėte, kaip teisingai naudoti kvepalus, kad aromatas lydėtų jus visą dieną? Kokių vietų kvėpinimas leis kvapui atsiskleisti geriausiai? Geriau kvėpinti odą ar drabužius?

Taste Perfumes komanda dalinasi 5 patarimais, kurie padės atskleisti visas kvepalų paslaptis ir mėgautis maloniu aromatu visą dieną.

5 Patarimai, kaip teisingai naudoti kvepalus:

1. Pasirinkite tinkamas kvėpinimo vietas

      Kaip sakė Gabrielle Chanel: „Kvėpinkitės ten, kur norite būti pabučiuoti“

      Kvepalus rekomenduojame purkšti ant pulsuojančių kūno taškų, kur oda skleidžia daugiau šilumos: vidine riešo dalis, už ausų, kaklo duobutės, riešo sulenkimo vietos, ties kelių vidine puse. Šiose zonose kvapas atsiskleis geriausiai ir išsilaikys ilgiau.

      Patarimas: purškite kvepalus maždaug 20 cm atstumu nuo odos. Taip kvapas pasklis tolygiai dideliame plote ir išsilaikys ilgiau, nei purškiant gausiai vienoje vietoje.

      2. Oda ar drabužiai?

      Kvepalai ant odos leis kvapui geriau susilieti su jūsų natūralia oda ir atsiskleisti individualiai. Tačiau, kvepalų purškimas ant drabužių leidžia ilgiau išlaikyti kvapą. Ypač malonu mėgautis kvepalų dvelksmu nuo šaliko ar švarko visą dieną.

      Svarbu atkreipti dėmesį į audinio tipą. Sintetiniai audiniai linkę prasčiau sulaikyti kvapą. Natūralūs pluoštai, tokie kaip šilkas, vilna ar kašmyras, leis kvepalams išsilaikyti ilgiau.

      Patarimas: papurškite kvepalus į orą ir įeikite į šį kvapnų debesį. Tai leis aromatui apgaubti jus visą dieną.

      3. Sluoksniavimas ir drėkinimas – ilgalaikio kvapo paslaptis

      Norėdami, kad kvepalai išsilaikytų kuo ilgiau, naudokite sluoksniavimo techniką. Sukurkite kelis kvapo sluoksnius naudodami skirtingas to paties kvapo formas – muilą, vonios aliejų, kūno kremą, veido pudrą ir, žinoma, parfuminį vandenį. Visi elementai sustiprina vienas kitą ir keturis kartus padidina jūsų mėgstamo kvapo išliekamąją galią.

      Prieš kvėpinantis, odą patepkite drėkinamuoju losjonu ar vazelinu. Drėgna oda geriau sulaiko kvapą. Atminkite, jog viską reikia daryti saikingai. Per daug drėgnumo gali sutrumpinti kvepalų išsilaikymo trukmę.

      Patarimas: drėkinimui rinkitės bekvapį losjoną, kad nepakeistumėte kvepalų aromato.

      4. Tinkamas kvėpinimosi laikas

      Tinkamų kvepalų pasirinkimas yra ir tinkamo momento pasirinkimas. Kvepalai turėtų būti purškiami tik ant švarios odos. Idealus laikas – išlipus iš dušo, kai oda šilta ir poros atsivėrusios. Taip kvapas geriau įsigers.

      Pasirinkite kvepalus pagal dienos rutiną, sezoną ar progą. Pavasario ir vasaros kvepalai būna lengvesni ir gaivesni, o žieminiai – intensyvesni ir šiltesni. Sezonas ir aplinkos temperatūra taip pat turi įtakos kvepalų kvapui.

      Mes esame paruošę rinkinį straipsnių apie tai, kokius kvepalus rinktis įvairioms progoms, sezonams, su konkrečiomis rekomendacijomis: https://tasteperfumes.com/tinklarastis/.

      Patarimas: venkite purkšti kvepalus erdvėse, kuriose yra gausu žmonių.

      5. Ko nereikėtų daryti

      Pradėdami kiekvieną dieną, papurškiame kvepalais riešus, patriname juos prieš tepant ant kaklo. Tačiau to nerekomenduojame daryti. Trindami riešus šildome odą. Tada kvepalai keičiasi, o tai turi įtakos jų kvapo perteikimui. Viršutinės aromato natos išblunka ir išgaruoja.

      Galiausiai, jei po kurio laiko kvepalų nebeužuodžiate, tai nereiškia, kad reikia kvėpintis iš naujo. Tai normalu! Tai vadinama uoslės adaptacija. Mūsų smegenys mano, kad kvapas nekelia pavojaus, todėl nebekreipia į tai dėmesio.

      Patarimas: kvepalus purkškite tiesiai ant odos ir jų netrinkite.